číslo 7,  ročník 19, september 2018 RSS Slova medzi nami Slovo medzi nami na facebooku
hlavná stránka     späť         
vrch1 clanok

 

Slovo na cestu


 

Milí naši čitatelia,
dozrievanie v Krista, ktoré je témou tohto čísla, je proces, ktorý poznáme z vlastného života. No občas nám Boh dovolí robiť v tomto dozrievaní „skoky“. Takouto skokankou v dozrievaní bola aj Anka Kolesárová, ktorej blahorečenie bude na začiatku septembra oslavovať celé veriace Slovensko. Jej mučenícka smrť dokazuje, že dozrela do stavu, keď si dokázala zvoliť radšej telesnú smrť než hriech.
Najtriezvejšie vidíme svoje celoživotné dozrievanie v Krista práve na sklonku svojho života. Známy autor Peter Kreeft vníma, že raz odíde do večnosti, a tak v knihe Skôr ako odídem odovzdáva svojim deťom i čitateľom myšlienky naplnené celoživotnou múdrosťou a životom s Ježišom. Túto knihu plnú dôvtipných a hlbokých myšlienok si môžete kúpiť za 7,50 €, u nás za 6,40 € (plus poštovné).
Našim čitateľom už ponúkame aj Modlitbový denník 2019. Tematicky je zameraný na „napĺňanie medového plástu“. Jeho zostavovateľom je včelár, a tak ako model pre duchovné dospievanie použil spôsob života včiel. Každodenné zhromažďovanie nektáru a peľu, starostlivosť o plod, udržiavanie tepla, vetranie – to všetko sa nejakým spôsobom dá použiť ako vzor pre náš rast v živote s Ježišom. Modlitbový denník 2019 formátu A5 v tvrdých doskách s praktickou špirálovou väzbou (224 strán) si môžete kúpiť za 4,80 €, u nás za 4,20 € (plus poštovné).
Všetkých čitateľov tiež prosíme, aby neuhrádzali predplatné Slova medzi nami ani faktúry za knihy fyzickým vkladom na náš účet, ale poštovou poukážkou alebo elektronickým bankovým prevodom. Pri vklade na účet si totiž banka z vkladu strháva nie malú sumu. Ďakujeme za pochopenie!
A napokon jedno veľké ĎAKUJEME! Patrí nášmu odchádzajúcemu šéfredaktorovi pátrovi Rastislavovi Dluhému CSsR. Dlhé roky viedol naše vydavateľstvo i časopis a svojou prácou a nápadmi prispel k uskutočneniu a vyzretiu mnohých dobrých a svätých diel. Vďaka, Rasťo!
Všetkým čitateľom želám požehnaný zber duchovných plodov, ktoré prináša život s Ježišom!

Lukáš Vaník, editor slovenského vydania

  

 

 

 

Matthew Kelly

Neodporuj šťastiu

 

Denis McBride CsSR

Putovanie s Jonášom

 

Adam Szustak OP

Hrniec strachu

 

Alice von Hildebrand

Privilégium byť ženou

 

 

Slovo medzi nami 2000 - 2018
Ochrana osobných údajov
Archív
Emailový servis
O nás
Linky
Kontakt