číslo 10,  ročník 19, advent 2018  Slovo medzi nami na facebooku
hlavná stránka     späť         
vrch1 clanok

 

Nové knihy z nášho vydavateľstva


 

Radi vám ponúkame dve nové knihy, ktoré si už môžete objednať v našej redakcii a v decembri už budú aj v kníhkupectvách. Obe sú od našich osvedčených autorov.

Prvou je kniha škótskeho redemptoristu Denisa McBridea: Putovanie s Jonášom (od tohto autora sme vydali knihu Čím ma zaujal Ježiš). Možno sa v nej nedozviete veľa nového o Jonášovi, najmä ak túto biblickú postavu už poznáte. No môžete sa dozvedieť veľa o sebe. Autor sa totiž na príbeh Jonáša pozerá nielen ako na udalosť, ktorá sa odohrala kedysi dávno, ale vidí ju aj v súvislostiach so životom dnešného čitateľa. Text sa mu dosť často otázkami dostáva pod kožu a núti ho vnímať biblický text veľmi osobne. Vždy však dochádza k úžasnému záveru – Boh je neprestajne bohatý na milosrdenstvo.
„Jonáš stráca pôdu pod nohami; nevie poriadne, kým je, kam smeruje, čo určuje jeho rozhodnutia.
Aj každý z nás si musí v živote položiť tieto tri otázky: Kto som? Kam v živote smerujem? Čo formuje môj postoj k životu?“


----------------------------------------------------------------------------


Druhým autorom je poľský dominikán Adam Szustak. Vydali sme od neho knihy Evanjelium pre nenormálnych a Vrch prísľubov. Teraz ponúkame knihu Hrniec strachu, ktorá sa venuje príbehu Gedeona z biblickej Knihy Sudcov. Čitateľa text určite zaskočí od prvých strán, keďže autor Gedeona nevníma ako výnimočného hrdinu, ale ako človeka, ktorý sa ustavične čohosi bojí. Symbolom tohto strachu je hrniec, džbán, nádoba, v ktorej je raz polievka, inokedy rosa z rúna, raz aj fakľa pri porážke Madiánčanov.
Príbeh Gedeona je nám blízky napríklad tým, že odhaľuje niektoré negatívne stránky našej výchovy, pričom ukazuje spôsoby, ako sa oslobodiť od nezdravej závislosti na rodičoch a nechať sa formovať Bohom („Vtedy zaodial Pánov duch Gedeona“ – Sdc 6, 34).
Knihu osobitne odporúčame mužom pri hľadaní svojej identity. Čitateľ zakúsi uistenie Boha, že má všetko, čo potrebuje pre dobrý život. A tiež sa dozvie, že strach je dobrým indikátorom toho, či je jeho konanie v súlade s tým, čo chce Boh.

  

 

 

 

Jim McManus, Stephanie Thornton

Vyrovnanosť a pokoj, spiritualita pribúdajúcich rokov

 

Matthew Kelly

Neodporuj šťastiu

 

Denis McBride CsSR

Putovanie s Jonášom

 

Adam Szustak OP

Hrniec strachu

 

 

Slovo medzi nami 2000 - 2019
Ochrana osobných údajov
Archív
Emailový servis
O nás
Linky
Kontakt