číslo 5,  ročník 20, jún 2019  Slovo medzi nami na facebooku
hlavná stránka     späť         
vrch1 clanok

 

Slovo na cestu


 

Milí naši čitatelia,
keď som čítal články tohto čísla prvý raz, mal som pocit, akoby mi do seba zapadlo veľa vecí, ktoré som v poslednom čase čítal a nad ktorými som uvažoval. Posledným kamienkom v tejto mozaike boli pomerne jednoduché slová z druhého článku: „Boh má zo mňa radosť.“ Keď som sa nad nimi zamyslel, hneď mi do seba všetko zaklaplo.
V poslednom čase som prekladal viacero kníh o duchovnom boji s mocnosťami zla a o tom, ako sa veriaci človek môže oslobodiť spod ich vplyvu. Pri čítaní tohto čísla som si uvedomil, že všetky tieto texty majú spoločnú jednu vec: že diabol najviac operuje v našom živote prostredníctvom lží. Najviac sa mu však darí ničiť náš život lžami, ktorým uveríme vo svojom vnútri.
Slová Boh má zo mňa radosť ma zasiahli celkom nepripraveného. Naozaj? Zo mňa? To, že ma Boh miluje, som akosi chápal – veď on predsa miluje každého –, no že by mal zo mňa radosť?
Keď som – celkom zmätený svojím zistením – naďalej zostával pri týchto slovách, uvedomil som si, že už dlho vo svojom živote verím jednej lži. Kdesi hlboko, veľmi hlboko vo svojom vnútri som objavil nepravdivú myšlienku, ktorej som uveril: že Boh je zo mňa sklamaný. Neviem celkom s istotou povedať, ako sa dostala do môjho srdca, no s najväčšou pravdepodobnosťou tak, že som si sklamanie ľudí zo mňa preniesol na Boha. Zhltol som diablovu návnadu. Od tohto objavu uplynulo niekoľko týždňov, počas ktorých som denne uvažoval nad slovami: „Boh má zo mňa radosť.“ Taktiež som si pripomínal veľmi pozitívne Pavlovo vyjadrenie, že keď sa zjaví Ježiš, „každý dostane pochvalu od Boha“ (1 Kor 4, 5). Pocit, že som pre Boha sklamaním, začína pomaly miznúť. Už to nielen viem, ale aj verím a vo svojom srdci cítim, že som Boží syn, na ktorého je Otec hrdý a pyšný. Som syn, ktorý je radosťou svojho Otca.
Diabol však pozná veľa lží a vie, ktorá zaúčinkuje na konkrétneho človeka najlepšie. V nasledujúcich článkoch niektoré z nich nájdete. No nájdete v nich aj pravdu. Stačí jej uveriť a temná moc lži ustúpi. Nechajme sa teda vyslobodiť touto pravdou o Božej láske k nám!

Lukáš Vaník, editor slovenského vydania

  

 

 

 

Adam Szustak OP

Vrch prísľubov

 

Damian Stayne

Obnov svoje znamenia

 

Robert Barron

Živé paradoxy

 

John Eldredge

Rok obnovy

 

 

Slovo medzi nami 2000 - 2019
Ochrana osobných údajov
Archív
Emailový servis
O nás
Linky
Kontakt