číslo 10,  ročník 20, advent 2019  Slovo medzi nami na facebooku
hlavná stránka     späť         
vrch1 clanok

 

Ako som objavila Matku, s ktorou je možné mať vzťah
Panna Mária Guadalupská, oroduj za nás
Eileen Morganová


 

Keď som bola dieťa, mali sme doma ikonu Panny Márie, ktorej oči akoby sledovali človeka všade, kam išiel. Moja starká zo žartu hovorievala, že by som mala byť dobrá práve preto, že ma stále sleduje táto Panna Mária.
Na katolíckej základnej škole nám prízvukovali, že Mária bola po každej stránke dokonalá, pretože bola počatá bez dedičného hriechu. Preto vždy, keď som hľadela na jej sochu v škole, krásnu a oblečenú v bielo-modrých šatách, vravela som si v duchu: „Niekto taký dokonalý ma nemôže pochopiť.“ Keď som neskôr vyrástla a dospela, našla som si cestu ku Ježišovi. On vedel, ako sa cítim, keď som o niekoho alebo o niečo prišla; on chápal moju bolesť, môj zármutok, moju radosť i môj hnev. Dokonca chápal aj moje zlyhania a pády. Ale Mária? Nie, ona to nemohla pochopiť.

Priateľ, ktorý dôveroval Panne Márii
Manželstvo a rodičovstvo prinieslo do môjho života nové výzvy a potreby. Môj manžel bol vojakom v námorníctve a často bol celé mesiace na mori. Naši malí synovia mali zdravotné problémy a naša nedávno narodená dcéra začala mať tráviace ťažkosti. Hoci chcela už ako jedenapolročná jesť normálne jedlo ako jej bratia, predsa dokázala stráviť stále len materské mlieko. Jedného dňa, keď som už bola na pokraji svojich síl, zašla som do miestneho skautského centra, kde pracoval náš rodinný priateľ Joseph.
Joseph chcel vedieť, prečo som taká unavená. Povedala som mu, čo ma tak vyčerpáva, a on ma uistil, že sa bude za mňa modliť. Keď som potom prišla za ním druhý raz, moji synovia sa k nemu okamžite rozbehli, pretože pre nich vždy mal nejaké sladkosti. Tentoraz mal však niečo aj pre mňa: obraz Panny Márie Guadalupskej. Vedela som, že mi tým chce pripomenúť, aby som prosila Máriu o orodovanie; inak pre mňa tento obraz nemal žiadny zvláštny význam.
Joseph mi povedal, že moja dcéra bude určite v poriadku, pretože ju vložil do starostlivosti Panny Márie. A naozaj asi o rok neskôr moja dcéra začala reagovať na liečbu. Nepripisovala som to Máriinmu príhovoru, no nezabudla som za to poďakovať Ježišovi, jej Synovi.

Aj Mária sa tak cítila
Ešte aj po ôsmich rokoch po týchto udalostiach nám doma stále visel tento obraz Panny Márie Guadalupskej. Medzičasom som si prečítala, aký zaujímavý príbeh sa s ním spája. V tom čase sa mojej dcére, ktorá vtedy chodila už na základnú školu, vytvoril na nohe akýsi opuch. Mysleli sme, že je to dôsledok nejakého zranenia z basketbalu. No keď jej nezaberala žiadna liečba, išli sme s ňou k chirurgovi. Ten nariadil operáciu poranenej šľachy.
Po operácii za nami prišiel lekár a povedal nám čosi, čo sme vôbec nečakali: naša dcéra má zriedkavú formu rakoviny, takú, ktorá sa šíri od nôh cez lymfatické uzliny až do slabín. Náš svet sa odrazu prestal točiť. Boli sme šokovaní. No potom nám povedal ešte čosi horšie: liečba je náročná a vyhliadky pochmúrne. Celá naša rodina bola zdrvená.

Celý článok bude prístupný od 16.12.2019

  

 

 

 

John Eldredge

Rok obnovy

 

Adam Szustak OP

ešte5minút

 

Redemptoristi

Modlitbový denník 2020

 

Jim McManus, Stephanie Thornton

Vyrovnanosť a pokoj, spiritualita pribúdajúcich rokov

 

 

Slovo medzi nami 2000 - 2019
Ochrana osobných údajov
Archív
Emailový servis
O nás
Linky
Kontakt