číslo 4,  ročník 21, Veľká noc 2020  Slovo medzi nami na facebooku
hlavná stránka     späť         
vrch1 clanok

 

Slovo na cestu


 

Milí naši čitatelia,
„aké je dnes ticho na zemi. Veľké ticho, lebo Kráľ spí...“ Práve tieto slová z posvätného čítania Bielej soboty mi znejú v srdci dnes, pár dní pred Veľkou nocou. V posledných týždňoch sme prežívali obdobie ticha a pôstu. A bol to naozaj nezvyčajný pôst: pre mnohých z nás to bol nielen pôst od pozemského chleba či vecí tohto sveta, ale aj pôst od Chleba života.

Cirkev v tých dňoch akoby spala – podobne, ako spal jej Ženích a Kráľ počas Bielej soboty. My, veriaci, však vieme, že ani Kristus, ani Cirkev v dejinách nikdy nespali večne. Cirkev, podobne ako jej Učiteľ, vždy povstala k novému životu a opäť zakvitla.
No to, čo platí o Kristovi a Cirkvi, platí aj o našej duši. Kedysi sme prijali krst, birmovanie a iné sviatosti a milosti, no napriek tomu naša duša občas prežíva akési pôstne chvíle, ba niekedy priam až spí.
No Kristus vstal z mŕtvych, prvotina zosnulých! Ježiš vstal! On naozaj žije! V tieto veľkonočné rána, ktoré sú pred nami, povedz teda svojej duši: „Prebuď sa, duša moja! Vstaň z mŕtvych a bude ti svietiť Kristus!“ (Ž 108, 2; Ef 5, 14).
Hoci by si pritom nič nepocítil, ver, že Ježiš v tebe čosi koná. Zostávaj pri ňom a raduj sa z jeho zmŕtvychvstania a spolu s nevestou z Veľpiesne mu len hovor: „Zaspala som, no moje srdce bdie pri tebe, môj Milovaný“ (porov. Pies 5, 2).
Všetkým vám v mene celej redakcie prajem radosť, ktorá presahuje akýkoľvek pozemský strach; radosť z toho, že Ježiš, naša Láska a cieľ nášho života, naveky žije a už sa to nikdy nezmení.

P.S.: Tu nájdete článok o našej novinke. Je to výborná kniha od Damiana Stayna, anglického laického evanjelizátora, ktorý dostal od Pána veľké dary, najmä v oblasti uzdravovania. Všetkým vám ju vrelo odporúčam. Priznám sa, že som pri jej prekladaní občas v úžase krútil hlavou. Ježiš je naozaj živý rovnako ako pred dvetisíc rokmi a stále koná rovnaké (ba aj väčšie) veci, o akých čítame v evanjeliách. Prečítajte si túto knihu a presvedčte sa o tom sami.

Lukáš Vaník, editor slovenského vydania

  

 

 

 

Adam Szustak OP

Vrch prísľubov

 

Damian Stayne

Obnov svoje znamenia

 

Robert Barron

Živé paradoxy

 

John Eldredge

Rok obnovy

 

 

Slovo medzi nami 2000 - 2019
Ochrana osobných údajov
Archív
Emailový servis
O nás
Linky
Kontakt